Ogłoszenia parafialne – XXIV Niedziela Zwykła – 11 IX 2022

Ogłoszenia parafialne

XXIV Niedziela Zwykła C 

 1. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych do kościoła w Wąwelnie i dziś w kościele w Toninie. Dziękuję za ofiary dożynkowe oraz te złożone dzisiaj na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać. Dziękuję za dary złożone na stół na plebanię.
 2. Dzisiaj w niedzielę spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami.
 3. Dziękuję mieszkańcom Jaszkowa 13-17 za posprzątanie kościoła i kwiaty do kościoła. W przyszłą sobotę proszę mieszkańców Jaszkowa numery 6-12. Zachęcam wszystkich parafian do przynoszenia kwiatów do świątyni.
 4. We wtorek przypada dzień fatimski. Od godz. 1900 do 2000 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1930 różaniec, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej do groty. Zachęcam, aby zabrać ze sobą świece.
 5. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. To święto przypomina nam, że ?Zbawienie przyszło przez krzyż?. Dlatego dla nas, chrześcijan, krzyż pozostaje szczególnym znakiem. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 1700.
 6. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę. Celem tego Dnia jest wsparcie duchowe dla walczących o wolność i niepodległość Ukraińców, okazanie solidarności z cierpiącymi ofiarami rosyjskiej agresji, wołanie o sprawiedliwy pokój oraz uwrażliwienie wspólnoty międzynarodowej na kwestię pomocy uchodźcom wojennym.
 7. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.
 8. Zachęcam wszystkich chłopców, szczególnie po I Komunii św. do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza. W październiku ogłoszę zaproszenie dla dziewcząt do służby jako ?Marianki? Matki Bożej.
 9. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 10. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W poniedziałek biuro jest nieczynne.
  W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 11. W ostatnim czasie Bóg powołał do wieczności śp. Aleksandrę Golec z Toninka. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

 

ks. Michał Szmania – proboszcz