Ogłoszenia parafialne – XXIII Niedziela Zwykła – 10 IX 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła 

 1. Dziś w niedzielę o 930 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony w Toninie.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na cele remontowe i ofiary dożynkowe mieszkańców Wąwelna, Toninka, Huty, Mierucin, Tuszkowa i Skoraczewa, które można składać do puszki pod chórem. Bóg zapłać!
 3. Dziękuję za przygotowanie wieńców dożynkowych do kościoła w Wąwelnie i dziś w kościele w Toninie. Składam serdeczne podziękowania mieszkańcom wszystkich wsi naszej Parafii za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu udanego festynu parafialnego. Bóg zapłać!
 4. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Toninka. Bóg zapłać!
 5. Dziękuję za wykonane prace w kościele i plebanii. Bóg zapłać!
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700. Tego dnia przypada dzień fatimski. Od godz. 1900 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1925 różaniec, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. procesja z figurą Matki Bożej do groty. Zachęcam, aby zabrać ze sobą świece.
 7. W tym tygodniu 14 września święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną.
 8. Ze względu na dłuższą nieobecność Pani Katechetki i brakiem lekcji religii, zapraszam w niedzielę 17 IX na Mszę św. o godz. 1100 dzieci naszej Parafii wszystkich klas od 0-8. Po Mszy św. krótka katecheza. Proszę, aby każde dziecko przyniosło na kartce wypisane swoje imię, nazwisko i klasę. Uczniowie klas 7 otrzymają swoje indeksy.
 9. Od 19-26 IX będę nieobecny w Parafii. Proszę, aby wszystkie pilne sprawy pozałatwiać w tym tygodniu.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Zachęcam wszystkich chłopców i dziewczęta do wstąpienia w szeregi Liturgicznej Służby Ołtarza.
 12. Biuro parafialne czynne we wrześniu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz