Ogłoszenia parafialne – XXII Niedziela Zwykła – 3 IX 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XXII Niedziela Zwykła 

  1. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Toninka i proszę o to przez wrzesień Dziękuję za kwiaty mieszkańcom Toninka, Wąwelna i Jaszkowa: Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za wykonane prace w kościele, plebanii i na parkingu oraz za udany wyjazd parafialny do Mielna. Bóg zapłać!
  3. Dziś w niedzielę o godz. 1100 Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony. Ofiarę dożynkową mieszkańców Wąwelna, Toninka, Huty, Mierucina, Tuszkowa, Skoraczewa, tak, jak na Mszę św. o plony, będzie można złożyć w 3 i 10 IX do puszki pod chórem. Ofiary dożynkowe składane z wieńcami będą przeznaczone na prace prowadzone w kościele.
  4. Zapraszam serdecznie w poniedziałek 4 IX o godz. 800 dzieci, rodziców i grono pedagogiczne na Mszę św. rozpoczynającą rok szkolny i katechetyczny. Dzieciom klas 0 i I poświęcę tornistry i przybory szkolne. Tego dnia uczniowie klas VII rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbiorą karty zapisu. Spowiedź przed Msz św. od 745.
  5. We wtorek na godz. 1900 zapraszam Radę parafialną: duszpastersko – ekonomiczną na spotkanie na plebanię.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
  7. W piątek 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Przez wstawiennictwo Maryi będziemy modlić się za wszystkich pracujących na roli, aby ich praca i trud wydawały błogosławione owoce. Msza św. tego dnia w Toninie o godz. 1500, w Wąwelnie o godz. 1700 i 1745. Błogosławieństwo ziarna siewnego podczas Mszy Świętej. Adoracja i spowiedź w piątek od godz. 1600.
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
  9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na cele remontowe naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 1100 drugie spotkanie z dziećmi i rodzicami przygotowującymi się do I Komunii św.
  10. Biuro parafialne czynne we wrześniu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz