Ogłoszenia parafialne- XXI Niedziela Zwykła A – 27 VIII 2023 r.

Ogłoszenia parafialne

XXI Niedziela Zwykła 

 

 1. Dziękuję za posprzątanie kościoła i kwiaty mieszkańcom Wąwelna ul. Mroteckiej
  nieparzystej, Wiejskiej, Koronowskiej, Długiej. Bóg zapłać! We wrześniu proszę o sprzątnie mieszkańców Toninka.
 2. Dziękuję Paniom za pomoc w przygotowaniu i podaniu posiłku dla kapłanów w dniu zjazdu kursowego, za złożone dary na stół oraz wszystkim, którzy uczestniczyli we wspólnej modlitwie. Bóg zapłać!
 3. Wyjazd do Mielna w poniedziałek 28 sierpnia o godz. 610. Zbiórka o godz. 600.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1700.
 5. Dożynki parafialne i festyn parafialnym w przyszłą niedzielę. Do 31 VIII rozprowadzamy cegiełki w cenie 10 zł na renowacje drzwi wejściowych kościoła, które są talonem na poczęstunek po sumie dożynkowej. Uroczystości rozpoczynają się Mszą św. Festyn parafialny od godz. 1215 do 1500. Przypominam, że należy zabrać ze sobą cegiełkę, aby otrzymać poczęstunek.
 6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedzę chorych od godz. 800. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od 1430, następnie Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Wieczorna adoracja i spowiedź od godz. 2030-2130. Przypominam dzieciom i młodzieży rozpoczynających nowy rok szkolny o przystąpieniu do spowiedzi.
 7. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek 4 IX o godz. 800. Tego dnia uczniowie klas VII rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Po Mszy św. odbiorą karty zapisu.
 8. W I sobotę miesiąca różaniec o godz. 800. O godz. 830 Msza św. Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 9. Burmistrz Więcborka zaprasza na rocznicowe obchody upamiętniające pomordowanych w Karolewie. Uroczystości 3 września o godz. 1500na cmentarzu cywilnych ofiar II wojny światowej w Karolewie.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Biuro parafialne czynne w sierpniu po Mszy św. wieczornej (ostatniej). W poniedziałek nieczynne. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz