XVI Niedziela Zwykła C – 17 VII 2022

Ogłoszenia parafialne

XVI Niedziela Zwykła C  

  1. Dziękuję za złożone ofiary na cele remontowe naszej parafii. Bóg zapłać!
  2. Dziękuję za posprzątanie kościoła mieszkańcom Wąwelna z ulicy Mroteckiej strony nieparzystej i ul. Polnej. Przed odpustem w czwartek proszę mieszkańców ulicy. Długiej. Dziękuję za wykoszenie terenu wokół kościoła. Bóg zapłać!
  3. W tym tygodniu we wtorek i środę z racji wyjścia ks. Proboszcza na pieszą pielgrzymkę nie będzie Mszy św. w naszej świątyni i nie będzie czynne biuro. W razie wezwania do chorego należy poszukać kapłanów w sąsiedniej parafii.
  4. Zapraszam w piątek na uroczystości odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny. Proszę mieszkańców Jaszkowa o przygotowanie poczęstunku dla kapłanów. Mieszkańców Wąwelna proszę o przygotowanie wystroju kościoła i otoczenia. Msze św. o godz. 800, suma odpustowa o godz. 1100 z udziałem zaproszonych kapłanów i o godz. 1700. Mieszkańców wszystkich wsi o włączenie się w przygotowanie procesji wokół kościoła. Wąwelno ? krzyż i asysta przy kapłanie, Tuszkowo, Tonin i Ostrówek ? feretrony, Skoraczewa, Jaszkowo i Mierucin ? sztandary, Toninek ? dzwony, Huta – baldachim. W piątek z racji uroczystości odpustowych na terenie naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  6. W przyszłą niedzielę z okazji św. Krzysztofa patrona kierowców po Mszach św. będę święcił pojazdy mechaniczne przed kościołem i na parkingu.
  7. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. We wtorek i środę biuro jest nieczynne.
    W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
  8. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień: Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz