Ogłoszenia parafialne II Niedziela po Narodzeniu Pańskim ? 2 I 2022

Ogłoszenia parafialne

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim ? 2 I 2022.

 1. Składam serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary kolędowe oraz te na tacę.
 2. Zapraszam na Msze św. kolędowe i modlitwę w intencji rodzin. Dziś w niedzielę 2 I 2022  mieszkańców Mierucina, w poniedziałek 3 I mieszkańców Huty, we wtorek 4 I mieszkańców Jaszkowa, w środę 5 I mieszkańców Tuszkowa. W sobotę 8 I o godz. 1600 Wąwelno ulica: Długa, Wiejska, Koronowska, Krótka, Wąska, w niedzielę 9 I o godz. 1700 ulica Mrotecka, Polna, Sportowa, Młyńska. Składane ofiary przeznaczone będą na renowację balasek i dach w Toninie, zgodnie z projektem, który założył poprzedni proboszcz ks. Andrzej. Od 2 do 9 I można zgłaszać chęć przyjęcia kapłana z kolędą w domu.
 3. W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego ? Trzech Króli. Msze św. o godz. 800, 930 w Toninie i 1100 z poświęceniem kredy i kadzidła. Ofiary przeznaczone są na cele misyjne Kościoła. O godz. 1600 zapraszam do kolędowania przy żłóbku. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, rodziny do wspólnego śpiewu kolęd.
 4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 800 odwiedzę chorych i osoby podeszłego wieku z Komunią i spowiedzią św. Zachęcam, aby zgłaszać osoby, które w skutek pandemii już długi czas nie przystępowały do sakramentów świętych. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź w Toninie od godz. 1430. W Wąwelnie od godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź. Przed Mszą św. o godz. 17.00 Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. Dziękuję za sprzątanie kościoła w grudniu mieszkańcom Mierucina. W styczniu proszę o sprzątanie świątyni mieszkańców Tuszkowa.
 6. W przyszłą niedzielę 9 stycznia składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej parafii. W niedzielę spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami.
 7. W związku z pandemią przypominam i BARDZO PROSZĘ o zachowanie ostrożności, dezynfekcję rąk. Wszyscy uczestnicy liturgii obowiązkowo uczestniczą w maseczkach ochronnych.
 8. Biuro parafialne czynne po Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 488.462 i adresem mail.
 9. Zachęcam do wparcia dzieła pomocy Polskiej Misji Katolickiej w Kazachstanie przez zakup kalendarza misyjnego.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. W minionym tygodniu zmarła Monika Opas ze Skoraczewa. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

WSZYSTKIM  PARAFIANOM  I  GOŚCIOM NA NOWY ROK PAŃSKI 2022 ŻYCZĘ
SZCZĘŚĆ BOŻE

 

ks. Michał Szmania – proboszcz