Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu – 3 III 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu

 

 1. Dziękuję mieszkańcom Toninka za posprzątanie Kościoła. Bóg zapłać!
 2. Dziękuje za ofiarę złożoną do puszki na rzecz misji. Bóg zapłać!
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy św. o godz. 1615.
 4. W piątek 8 marca, przypada Dzień Kobiet, a 10 marca Dzień Mężczyzn. Wszystkim Paniom i Panom życzę obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej Wąwelskiej. Tego dnia na godz. 900 zapraszam Kobiety i Mężczyzn naszej Parafii na Mszę św. w ich intencji. Po Mszy św. zapraszam na plebanię.
 5. W piątek w Toninie Droga krzyżowa o 1445 i Msza św. o godz. 1500. W Wąwelnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600. Droga krzyżowa po Mszy św. o godz. 1700.
 6. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 1100. Po nabożeństwie spotkanie z dziećmi klas III i ich rodzicami. Składane na tacę ofiary przeznaczone są na cele  remontowe naszej Parafii.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 10 III. Rekolekcje szkolne od poniedziałku 11 do 13 III. Spowiedź z udziałem zaproszonych kapłanów będzie w Wielki Poniedziałek 25 III. Mieszkańcy Wąwelna mogą odbierać kartki po Mszy św. Polecam Waszej łaskawości ofiarę, którą jest przeznaczona na dach i elewację kościoła w Toninie.
 8. W związku z 20-leciem Diecezji Bydgoskiej organizowane będą – jednodniowe pielgrzymki autokarowe do stolic diecezji, z których powstała Diecezja Bydgoska. Stąd nazwa „Pielgrzymki do korzeni”. Uczestnicy ponoszą tylko koszty przejazdu. Koszty posiłku, wejścia do muzeów i zwiedzania z przewodnikiem pokrywają gospodarze miejsc. Pielgrzymki będą odbywały się w soboty, w następujących terminach – do Gniezna 20 kwietnia, do Kołobrzegu 22 czerwca i do Pelplina 28 września. Można się zgłaszać telefonicznie i w zakrystii.
 9. Kolejna grupa młodzieży klas VI rozpoczyna przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Proszę, aby rodzice do końca Wielkiego Postu zapisali dzieci.
 10. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 11. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl. W poniedziałek biuro jest zamknięte.
 12. Zmarła śp. Helena Wasik z Wąwelna, której pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… 

 

Wszystkim  Parafianom z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz