Ogłoszenia parafialne – IX Niedziela Zwykła – 2 I 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

IX Niedziela Zwykła

  

 1. Dziś uroczystość I Komunii św. o godz. 1100.
 2. Dziękuję mieszkańców Jaszkowa 18, 19, 20, 25 za posprzątanie kościoła Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Wąwelna – ul. Wąska, Krótka, Młyńska.
 3. Składam serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przygotowały ołtarze, procesje w dzień Bożego Ciała: Radnym Parafii, dziewczętom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania, strażakom, szafarzowi, Pani Marioli, Piotrowi i Krzysztofowi. Dziękuję za tak liczny udział w procesji. Bóg zapłać!
 4. Dziękuję za złożone ofiary złożone na dach i elewację kościoła oraz pomoc w wykonanych pracach przy kościele w Wąwelnie i Toninie, przygotowanie posiłków dla pracowników, wykoszenie cmentarza. Dziękuję mieszkańcom Tonina na uprzątnięcie terenu wokół kościoła w Toninie. Bóg zapłać! 
 5. W czasie Białego Tygodnia dzieci uczestniczyć będą we Mszy św. o godz. 1700.
 6. W czasie Oktawy Bożego Ciała Msze św. o urodzaje o godz. 1900. W poniedziałek – Huta – pod figurą, wtorek – Mierucin – pod figurą, środa – Skoraczewo – pod Krzyżem, czwartek – Toninek – przy świetlicy. Proszę o przygotowanie ołtarza. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Przed każdą z Mszy św. możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 7. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy św. o godz. 1700.
 8. W I piątek miesiąca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 800 odwiedzę chorych. Adoracja i spowiedź w Toninie od godz. 1430. Adoracja i spowiedź w Wąwelnie od godz. 1600. Uroczysta procesja wokół kościoła po Mszy św. o godz. 1700. Proszę mieszkańców wszystkich wsi o przygotowanie procesji. Wieczorna adoracja od godz. 2000-2100. Z racji uroczystości tego dnia nie obowiązuje post.
 9. W niedzielę 9 czerwca o godz. 1100 dzieci klasy 4 obchodzić będą rocznicę Komunii św. Pierwsze spotkanie z rodzicami dziećmi z klas II po Mszy św. o godz. 1100. Składane tego dnia ofiary przeznaczone są na cele remontowe naszej Parafii.
 10. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 6,7,8 i I o uczestnictwie w nabożeństwach czerwcowych.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne po Mszy św. wieczornej. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 13. Zmarł śp. Witold Borowicz z Wąwelna. Pogrzeb w poniedziałek 3 VI 2024 r. o godz. 1000. Zmarłego polećmy Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

  

Wszystkim Parafianom

z serca błogosławię i życzę:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz