Ogłoszenia parafialne – Trójcy Przenajświętszej – 26 V 2024 r.

Ogłoszenia parafialne

Trójcy Przenajświętszej 

 1. Dziękuję rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za posprzątanie kościoła, otoczenia kościoła i plebanii. Bóg zapłać! W przyszłym tygodniu proszę mieszkańców Jaszkowa 18-25.
 2. Dziękuję za złożone ofiary złożone na cele remontowe, na dach i elewację kościoła oraz pomoc w wykonanych pracach przy kościele w Wąwelnie i Toninie, przygotowanie posiłków dla pracowników. Bóg zapłać!
 3. Ostatnie nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku. Dziś nabożeństwo o godz. 2030.
 4. Wszystkie dziewczynki, które pragną sypać kwiatki podczas procesji zapraszam na próbę we wtorek na godz. 1830, a wszystkich Parafia proszę o kwiaty do sypania na Boże Ciało. Ostatnia próba przed I Komunią św. o godz. 1900.
 5. W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, – Boże Ciało. Przez udział w procesji wyznajemy naszą wiarę w realną obecność Chrystusa w Chlebie eucharystycznym. Msze Święte tego dnia według porządku niedzielnego. Procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy Świętej o godz. 1100. Pierwszy ołtarz na bramie kościoła. Pozostałe tak, jak zawsze. Proszę o przygotowanie ołtarzy mieszkańców: Jaszkowa, Mierucina, Tuszkowa i Wąwelna. Bardzo proszę, aby włączyć się czynnie w przygotowanie procesji, niech będzie to wyraz naszej miłości do Zbawiciela. Zapraszam do niesienia sztandarów, feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci Pierwszokomunijne, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania do służenia podczas procesji. Proszę o wystrój na trasie przejścia procesji i kwiaty dla dziewcząt sypiących kwiaty.
 6. W czasie Oktawy Bożego Ciała Msze św. o urodzaje o godz. 1900. W piątek – Jaszkowo – przy świetlicy, w sobotę Tuszkowo – pod Krzyżem na Leśniewicach, w niedzielę – Tonin i Ostrówek, poniedziałek – Huta – pod figurą, wtorek – Mierucin – pod figurą, środa – Skoraczewo – pod Krzyżem, czwartek – Toninek – przy świetlicy. Proszę o przygotowanie ołtarza. Zachęcam do licznego uczestnictwa. Przed każdą z Mszy św. możliwość przystąpienia do spowiedzi.
 7. Ofiarę na Mszę św. od mieszkańców Wąwelna można złożyć do puszki pod chórem.
 8. Proszę rodziców dzieci klas II, których dzieci przystąpią do I Komunii św. w 2025 r., aby do 28 maja zapisali swoje dzieci w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
 9. Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił dyspensy na piątek po Bożym Ciele (31 V) wszystkim przebywającym na terenie Diecezji Bydgoskiej przypominając o zadośćuczynieniu poprzez modlitwę w intencjach Papieża Franciszka. W piątek adoracja i spowiedź od godz. 1600.
 10. W I sobotę miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o 1625, następnie Litania do Serca Pana Jezusa, a o 1700 Msza św. wynagradzająca Nieskalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
 11. Przypominam młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 6,7,8 i I o uczestnictwie w nabożeństwach majowych i czerwcowych.
 12. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 13. Biuro parafialne czynne po Mszy św. wieczornej. W środę i czwartek – zamknięte. W ważnych sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.488.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl

 

Wszystkim Parafianom

z serca błogosławię i życzę

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz