Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła – 9 X 2022

Ogłoszenia parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła C

 1. Dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę na cele remontowe naszej parafii i posprzątanie kościoła. Dziękuję również za przyniesione do świątyni kwiaty. Bóg zapłać. Zachęcam wszystkich parafian do przynoszenia kwiatów do świątyni.
 2. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Zapraszam: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału
  w nabożeństwie różańcowym. Osoby, które nie mogą przybyć na tę modlitwę do świątyni, zapraszamy, aby modlić się na różańcu w domu. Różaniec po wieczornej Mszy św. o godz. 1700. Nabożeństwo różańcowe w niedzielę o godz. 1030. W poniedziałek różaniec po Mszy św. o godz. 800.
 3. Mobilne centrum badań organizuje badania pod kątem: miażdżyca tętnic, osteoporoza kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania w ambulansie diagnostycznym w środę 12 X o godz. 11.30. Info na stronie i na FB Parafii.
 4. W czwartek ostatni w tym roku dzień fatimski. Od godz. 1900 do 2000 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 1930 różaniec, a o godz. 2000 Msza św. Po Mszy św. Litania loretańska i procesja z figurą Matki Bożej do groty. Zachęcam, aby zabrać ze sobą świece.
 5. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 1600.
 6. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.
 7. Dziewczęta, które pragną służyć przy ołtarzu, jako Marianki Matki Bożej zachęcam do zgłaszania się.
 8. Przypominam młodzieży klas VII i VIII o uczestnictwie w nabożeństwie różańcowym i comiesięcznej spowiedzi św. Rodziców proszę o zainteresowanie się i pomoc dzieciom. Spotkanie z rodzicami odbędzie się w niedzielę 30 X po Mszy św. o godz. 1100.
 9. W miesiącu październiku i listopadzie Msze św. o godz. 1615 i 1700. Dzwony będą biły o godz. 1600.
 10. Karty na wypominki za zmarłych są wyłożone na stoliku pod chórem.
 11. W zakrystii można nabyć nowy numer Przewodnika katolickiego.
 12. Biuro parafialne czynne po wieczornej Mszy św. W sprawach parafialnych proszę o kontakt pod numerem 607.88.462 i adresem mail wawelno.mm@wp.pl
 13. Zmarła śp. Krystyna Kwiecińska, którą w piątek odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku. Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie?

Wszystkim Parafianom z serca błogosławię i życzę na cały tydzień:

Szczęść Boże

ks. Michał Szmania – proboszcz